גלול מטה

רעיונות וטיפים לעיצוב דירה שכורה בזול

מאמרים / רעיונות לעיצוב דירה שכורה

שיחת ייעוץ ללא התחייבות!

רעיונות וטיפים לעיצוב דירה שכורה

עיצוב דירה שכורה בזול

עיצוב דירה מושכרת הוא מאתגר. בדירות שכורות יש קירות קיימים, רצפה, ארונות וגימורים אחרים, אשר מגיעים עם הדירה ולא ניתן לשנותם. אך יש מספר דרכים לא יקרות בהן ניתן להחיות את הדירה ולהפוך אותה לביתית יותר.

קירות הדירה

אומנות קיר קל מאוד להכין, גם אם אינכם טיפוסים יציריתיים במיוחד. ניתן לרכוש בדי קנבס מתוחים במידות שונות – על הקנבס ניתן להדביק או לצייר כמעט כל דבר. רעיון נוסף הוא מדבקות קיר או סוג של קעקועים הניתנים להורדה בקלות. יש קעקועים ומדבקות שניתן להדביק אפילו על רהיטים ואריחים.

וילונות לא בהכרח צריכים לכסות רק חלונות. ניתן לתלות בדי וילונות לא יקרים לאורך הקירות או מהתקרה, על-מנת להפריד ולחלק חלל גדול.

מראות הן דרך מצויינת לפתוח את החדר. מראות גורמות לחדרים קטנים להראות גדולים יותר ולחדרים חשוכים להראות בהירים יותר.

אם מותר לכם לצבוע את הקירות, בחרו צבעים בהירים, אשר ניתן בקלות לצבוע עליהם בלבן לפני שאתם עוברים דירה. בנוסף הוסיפו צבע ע"י כריות, ריהוט ופרטי אומנות שונים.

רצפות

שטיחים הם דרך מצויינת להכניס צבע וחמימות לחלל. בנוסף הם שומרים על הרצפה מנזקים. בחללים גדולים כמו דירות סטודיו, אפשר להעזר בשטיחים על-מנת להגדיר אזורים מסויימים.

חלונות

ניתן לתלות וילונות חרוזים על החלון או מעל פתח של מסדרון או חדר. וילונות חרוזים מגיעים בשלל צורות, צבעים, דוגמאות וגדלים – זוהי דרך מצויינת להכניס צבע לדירה ולתת הרגשה צעירה וקלילה לדירה.

תאורה

גופי תאורה הם דרך זולה יחסית להאיר חללים שונים – ניתן לשלב גופי תאורי צמודי תקרה במקום בתי המנורה הפשוטים שמגיעים עם הדירה. בנוסף ניתן להוסיף מנורות לילה ליד המיטה. אם בעלי הדירה מסכימים אפשר להוסיף מנורות קיר. בסלון או בחדרים ניתן לשלב מנורות עומדות.

ריהוט

אם שכרתם דירה קטנה או יחידת דיור קטנה, כדאי לקנות רהיטים שמשמשים ליותר מפונקציה אחת. למשל: ספה נפתחת המשמשת גם כמיטה, מיטת קיר נפתחת, מיטה גבוהה עם סולם כשמתחתיה – שולחן עבודה, ארון, פינת סתלבט. הדום המשמש גם לאיחסון ושולחן קפה שניתן לפתוח לפינת אוכל. כל הרהיטים האלה הם פתרונות מצויינים לחללים קטנים. בנוסף אפשר לקנות חלק מהריהוט בשוק הפשפשים או מיד שנייה וכך לחסוך בתקציב.

אביזרים נלווים

אחת הדרכים הטובות ביותר להוסיף צבע ואופי לדירה שכורה היא בעזרת אביזרים שונים. היתרון הוא שאת האביזרים אפשר להעביר איתנו גם לדירה הבאה. עבודות יד ומוצרי וינטג' יתנו מראה ייחודי לדירה שלכם.

הוסיפו נגיעות של צבע בעזרת כריות נוי, כלי קרמיקה קטנים, מסגרות של תמונות ועטיפות של ספרים. פריטים לא יקרים אלה ממלאים את הדירה בצבעים.

הוספה של צמחים או עציצים קטנים תמיד מפיח חיים בכל חלל. יש צמחים שדורשים מעט מאוד טיפול והתעסקות ומצויינים לאנשים שלא נמצאים שעות רבות בבית.