גלול מטה

שילובי צבעים בעיצוב פנים

עיצוב פנים עם צבעים

מאמרים / שילובי צבעים בעיצוב פנים

שיחת ייעוץ ללא התחייבות!

שילובי צבעים בעיצוב פנים

צבע יכול להוסיף המון

צבע יכול להוסיף המון לחלל הבית שלכם. שילובים שונים של צבע יכולים ליצור אווירה שונה באותו החלל. נביא כאן כמה דוגמאות לשילוב של צבעים מנוגדים שלמרבה הפלא נראים טוב ביחד.

מעט מאוד אנשים מעיזים לשלב זוגות של צבעים כמו שחור וצהוב או סגול וירוק, כאשר צובעים קירות, או כאשר בוחרים פריטים דקורטיביים לעיטור חלל כלשהו. אבל כאשר נעשה נכון, שילובים נדירים של צבע יכולים ליצור מראה של שיק בחלל. החל משילוב של ורוד סלמון עם ירוק יער ועד שילוב של כתום עם כחול, שילובי הצבעים המנוגדים האלה מחברים בין החללים השונים בבית בצורה מעניינת ואטרקטיבית כאחד.

עיצוב פנים צבעים | שילובי צבעים יפים | בחירת צבע לסלון עיצוב פנים

טורקיז ואדום

למרות שצבעים אלו נמצאים בקצוות מנוגדים בספקטרום הצבעים, גוון כהה של טורקיז ירקרק משתלב מאוד יפה עם אדום חלוד. כשמוסיפים לצבעים הללו טקסטורות של עץ ונגיעות של נחושת, יוצרים מראה מודגש ועם זאת מעודן.

ורוד סלמון וירוק יער

גוון בהיר של ורוד סלמון בדרך-כלל מתלווה לגוונים טבעיים נוספים בחללים שהצבע הלבן שולט בהם. אך כשמשלבים בין ורוד סלמון לבין ירוק יער עשיר ומוסיפים גוונים עזים וכהים של עץ, מתקבל מראה מתוחכם המשלב גוונים רבים מהטבע.

כתום וכחול כהה

החיוניות של הצבע הכחול הכהה עם החמימות של הצבע הכתום, יוצרים מאזן משלים של גוונים. הרעיון הוא להטמיע את הצבעים הללו בחלל ניטרלי (ריהוט, שטיחים, כריות, אומנות ואביזרי נוי) ולא לצבוע קירות שלמים. כדי לקבל מראה עדין יותר, אפשר לשלב עור בגווני כחול כהה וכתום כהה.

כחול נייבי, ורוד וחרדל

אם אתם אוהבים גוונים של ורוד, אך לא מעוניינים להפוך את החדרים לבית של ברבי, ניתן לשלב את הצבע הורוד עם צבעים של כחול נייבי וחרדל. אלו הם גוונים יפים שיוצרים רושם רב. צבעים אלו בשילוב עם הורוד יוצרים מראה אלגנטי ומעודן.

כחול לבנדר וסגול

מכיוון שצבעים אלה קרובים בספקטרום הצבעים, קשה לחבר בין כחולים לסגולים. הטריק הוא ללכת על גוונים נועזים כדי למנוע התמזגות של שני הצבעים יחדיו. בדרך כלל השימוש בצבעים אלו הוא בחלל בעל גוונים וחומרים טבעיים וניטרליים.

שחור וצהוב

כששחור וצהוב נפגשים הם עושים את זה בגדול. הרעיון במקרים אלה הוא התמדה. כל עוד כל שאר הדברים בחלל הם מונוכרומטים - השחור והצהוב יוצרים מראה מחשמל. אם אתם רוצים להיות ממש נועזים - לכו על קיר בצבע צהוב ניאון עם מסגרת בצבע שחור. האופציה העדינה היא להשתמש בצבע הצהוב באביזרים שונים, כאשר כל שאר החלל הוא בעיקרו צבעים של שחור ולבן.

שחור וחלודה

נהוג לשלב צבע נחושת בחללים בהירים ולבנים, אך כשמשלבים נחושת עם גוונים אפורים כהים ושחורים, מתקבלת אווירה חמה ונגה. כדי להשלים את המראה, עדיף להוסיף גוונים של אדום חלוד ולא גוונים כתומים.

טורקיז, צהוב ואפור

הפעם נשלב צהוב עם טורקיז. כשמשלבים שני צבעים תוססים כמו צהוב וטורקיז, כדאי להשלים את המראה עם גוונים קרים של אפור ונגיעות של חום ערמוני. מאזן גוונים זה יוצר מראה בעל ניגודיות גבוהה, שמעניקה תחושה עדינה וכיפית.

גוונים עזים ורוויים

אם אתם משתוקקים לצבעים עזים, אז זה הזמן להעיז ולהכניס לביתכם את הגוונים העזים שאתם אוהבים. אפשר לשלב מספר צבעים בכל מיני גוונים וכל עוד שומרים על צורות מסורתיות, מתקבל מראה תוסס ואלגנטי כאחד.