גלול מטה

עיצוב מבואת כניסה

עיצוב מבואת כניסה לבית פרטי או לדירה

מאמרים / עיצוב מבואת כניסה

שיחת ייעוץ ללא התחייבות!

עיצוב חלל הכניסה לבית – דרכים ליצור רושם ראשוני מעולה

עיצוב פנים עבור מבואת הכניסה

עיצוב מבואת כניסה לבית פרטי או לדירה

הרושם הראשוני שמקבלים אורחים שנכנסים לביתכם בפעם הראשונה, הוא מאוד חשוב. אפשר ליצור רושם זה בעזרת עיצוב נכון של חלל הכניסה לבית. חלל הכניסה לבית הוא אזור בעל חשיבות רבה, אך לרוב ממעיטים בערכו. אנחנו משקיעים את כל האנרגיה שלנו בעיצוב הסלון ופינת האוכל, אך בעצם המקום הראשון אותו רואים האורחים שלנו ובו אנחנו מקבלים את פניהם, הוא חלל הכניסה לבית.

במאמר זה, מופיעים מספר דרכים לגרום לאורחים שלכם להגיד "וואו", כאשר הם נכנסים לביתכם. חלל הכניסה לבית משתנה מבית אחד למשנהו. החל ממסדרון כניסה ארוך וצר, דרך חדר קטן תחום בקירות ועד חלל פתוח לגמרי ללא הפרדה מהחלל הציבורי. בכל מקרה, ניתן להתאים את העיצוב לגודלו של החלל.

עיצוב פנים כניסה לדירה | מבואת כניסה לבית פרטי | תמונות פרויקטים עיצוב כניסה לבית

יצירת אפקט ה-”וואו"

הפתיעו את האורחים שלכם עם פרטי עיצוב שהם לא יצפו לראות בכניסה, או עם משהו שממש תופס את העין ומרשים - נברשת גדולה ומרשימה, יצירת אומנות גדולה תלויה על הקיר או מראה עומדת גדולה ומרשימה. ניתן ליצור את תחושת ה-וואו גם ע"י טפט מעניין או שטיח דקורטיבי. זה המקום לשלב צבע ללא חששות.

תאורה נכונה

מנורות תלויות, מנורות עומדות ואפילו פמוטים, הם חובה בחלל הכניסה לבית מצד אחד, ומצד שני יכולים לשמש גם כפריט עיצובי וליצור אווירה מיוחדת. אפשר לתלות נברשת מיוחדת או מנורות דקורטיביות שונות, להעמיד מנורה יפה על הרצפה, להעמיד מנורה או אפילו פמוטים על שידה או שולחן קטן, וכמובן ניתן לשלב בין סוגי התאורה השונים. למשל, נברשת גדולה יכולה ליצור תחושה של דרמטיות בכניסה בה החלל כפול. תחושה דומה ניתן לקבל על-ידי מנורות דקורטיביות תלויות, או מנורות צמודות תקרה בחלל בעל גובה סטנדרטי. אם החלטתם להציב שידה או קונסולה בכניסה לבית, אפשר להניח עליה מנורה, זוג מנורות או פמוטים מיוחדים. יש כל כך הרבה מבחר של מנורות היוצרות אווירה שונה.

הוסיפו טאצ' אישי ומזמין

זה בעיקר בשבילכם ואחר כך לאורחים שלכם. זה כיף להיכנס לבית שיש בו הרגשה חמימה וביתית כבר מהרגע הראשון. אפשר ליצור תחושה זו על ידי שימוש בחפץ אהוב, ציטוט כלשהו – כרזה או שלט מיוחד, מסגרת עם תמונה משפחתית או קיר גלריה מלא בתמונות משפחתיות. כל אלה יכולים להקנות לכניסה תחושה מאוד ביתית ואישית.

עיצוב פנים כניסה לדירה | מבואת כניסה לבית פרטי | תמונות פרויקטים עיצוב כניסה לבית

שמרו על הסדר

הדבר החשוב ביותר לזכור, כשבוחרים עיצוב לחלל הכניסה, הוא הסדר. תמיד כיף להיכנס למקום מאורגן ומסודר גם אם הוא לא מעוצב. אם אתם לא אנשים כל-כך מסודרים ויש לכם המון חפצים זרוקים בבית, תהיו חכמים, חישבו איך להוסיף מקומות אחסון ולהחביא את הבלאגן. חשוב מאוד שיהיה לכם מקום לאחסן נעליים, תיקים, מעילים, מטריות וכל דבר אחר שאתם זקוקים לו כשאתם יוצאים מהבית. תתכננו את חלל הכניסה כך שיהיה בו מקום אחסון לכל הפריטים הללו - אתם תמצאו אותם בקלות והאורחים שלכם לא יראו בלאגן כשייכנסו לביתכם. ניתן לתכנן ספסל משולב עם אחסון, סלסלות יפות, שידה או ארון קטן.

נא לשבת!

לא בכל חלל כניסה יש מספיק מקום לאזור ישיבה, אבל כשיש זה נהדר. יצירת מקומות ישיבה בכניסה לבית, הוא פתרון מעשי לבעלי הבית ומאוד מזמין לאורחים המגיעים לבקר. הפתרון המושלם הוא ספסל ישיבה, מכיוון שאינו תופס הרבה מקום. יש מגוון רחב של ספסלים שניתן להשתמש בהם. אם יש לכם חלל קצת יותר גדול, אפשר ליצור פינה ולשלב כיסא מרופד, כורסא קטנה וכיסאות מיוחדים המקנים אופי לחלל הכניסה.

עיצוב פנים כניסה לדירה | מבואת כניסה לבית פרטי | תמונות פרויקטים עיצוב כניסה לבית

תהיו נועזים וצבעוניים!

אל תפחדו להשתמש בצבעים עזים ובכלל בצבע. שימוש בחומרים טבעיים וצבעים ניטרליים זה יפה, אבל הכניסה לבית הוא המקום לעשות משהו קצת אחר. כיוון שחלל הכניסה הוא לא מקום שאנו שוהים בו זמן רב, הצבע שנכניס לא יימאס במהרה, ולכן אפשר להוסיף צבע לחלל הכניסה, כגון ספסל בצבע אדום או כחול. לעומת זאת, הנועזים שביננו יכולים לצבוע קיר באדום או להדביק טפט ססגוני עם דוגמה נועזת במיוחד.

הוסיפו קצת צמחייה

הכניסו את הטבע אליכם הביתה - הוספת צמחייה היא חובה בחלל הכניסה לבית. צמחים מכניסים חיים לכל מקום, זאת בזכות עליהם הירוקים והטריים.

תנסו להיות מקוריים

על-מנת להיות מקוריים תנסו להכין משהו בעצמכם. למשל: לתת מטרה אחרת לחפץ מסויים כמו שולחן למכונת תפירה ישנה שהופך לשידה דקורטיבית. לחדש רהיט ישן - לצבוע ולרענן. אם אתם יצירתיים מאוד, אתם יכולים לפסל פסל מקורי שלכםת לבנות מודל או לצייר משהו. כך תתקבל אווירה שונה ומעניינת ותוכלו להתגאות בעצמכם כשאנשים ייכנסו ויתפעלו.

שימוש בשטיחים

שימוש בשטיחים הוא הכרחי באזורי מעבר או באזורים ששוהים בהם הרבה במהלך היום. לשטיחים יש השפעה גדולה על החלל בו הם מונחים. את צורת השטיח נבחר לפי צורת החדר - שטיח צר וארוך יתאים לכניסת מסדרון, שטיח עגול או ריבועי יכול להתאים לכניסה קטנה. לאזור הכניסה לבית העדיפו לבחור שטיחים שמתאימים גם לחוץ וגם לפנים הבית, כיוון שהם עמידים יותר. קיים מגוון רחב של שטיחים: שטיח מסורתי, שטיח מודרני, שטיח מרוקאי, שטיח עם דוגמאות גיאומטריות ועוד. שטיחים הם בעלי מרקם, צבע ודוגמה. לשטיח שתבחרו לחלל הכניסה יש אמירה כל כך משמעותית, שלפעמים לא תצטרכו להוסיף שום דבר אחר לעיצוב הכניסה שלכם.

מתלים

יש כל כך הרבה סוגים של מתלים למעילים, תיקים וכו' – מתלים קטנים, גדולים, חבויים, פיסוליים או ממש פשוטים. ניתן לשחק עם מגוון רחב של מתלים על הקיר ובצורה זו להפוך את הקיר ליצירת אומנות ללא מאמץ וללא בזבוז של מקום. וללא בזבוז של מקום.