גלול מטה

עיצוב פנים בסגנון יפני

מאמרים / עיצוב פנים בסגנון יפני

שיחת ייעוץ ללא התחייבות!

עיצוב פנים בסגנון יפני

המקור של עיצוב פנים בסגנון יפני, מגיע ממסורת של אלפי שנים. העיצוב היפני, אשר מושפע ממכלול של סמלים ואמונות, מקיים את האידיאלים של הרמוניה, איזון וסדר, ומקנה ערך גבוה ליופי של העולם הטבעי. סגנון העיצוב היפני מעביר תחושה של טוהר ויושרה. מעט אקזוטי, מעט מסתורי, וגם מנחם באותו הזמן.

אם יש מילה אחת שמסכמת את סגנון העיצוב היפני, זה זן - תורה המדגישה את חשיבותה של המדיטציה. עיצוב פנים אשר משקף התבוננות, איזון ושלווה - סגנון עיצוב הכולל קווים פשוטים ושפע אור, אשר משרה אווירה רגועה.

עיצוב פנים בסגנון יפני | בית בסגנון יפני מסורתי

שוג'י

חוצץ שוג'י הוא אלמנט מסורתי באדריכלות היפנית. בעבר השוג'י היה עשוי מנייר שקוף, אך כיום השוג'י עשוי מזכוכית או פלסטיק. השוג'י מעוגן על ידי רשת של עץ טבעי. ניתן להשתמש בחוצצי שוג'י עבור מגוון שימושים שונים: דלתות, חלונות, מחיצות חדר, ארונות מטבח ועוד. חובה לא הסתיר את חוצצי שוג'י עם רהיטים או אביזרים, על-מנת לא לחסום את האור העובר דרכם.

שימוש בצבעים טבעיים

לטבע יש השפעה עצומה על הסגנון היפני. מקור הצבעים בעיצוב היפני הוא מהעולם סביבנו - בהשראת האדמה, העצים, האבנים והמים. בעיצוב פנים בסגנון יפני, חובה להשתמש בצבעים נייטרלים ועדינים שאינם נופלים בקצה קיצוני של הספקטרום.

מים

הסגנון יפני מדגיש קשרים חזקים עם מים - מזרקות ומפלים, אשר עוזרים ליצור אווירה שלווה, בין אם הם בפנים או בחוץ.

צמחייה

צמחייה היא חלק בלתי נפרד מהעיצוב היפני. בעיצוב היפני נעשה שימוש בעיקר בצמחים מסורתיים כגון בונסאי ובמבוק - בעציצים מלוטשים, אגרטלים מינימליסטים עשויים מעץ, אבן או חומר אורגני אחר. הצבע השולט בעיצוב הוא ירוק, יותר מאשר שפע של פרחים צבעוניים.

מחצלות טאטאמי

מחצלות טאטאמי מוסיפות לסגנון העיצוב היפני, בנוסף לחפצים אחרים. מחצלות טאטאמי הן מינימליסטיות ועוזרות להשרות לחלל החדר שלווה והרמוניה. באופן מסורתי, מחצלות טאטאמי מסודרות בגדלים ובדפוסים ספציפיים בהתאם למידות החדר.

תאורה פיסולית

בסגנון היפני נעשה שימוש בעיקר באור טבעי, אך לאחר שקיעת החמה, מנורה מעוצבת בהתאם למסורת היפני, מתאימה יותר מאשר מנורת שולחן פופולרית יותר. ברוח העיצוב היפני, ניתן גם להוסיף מנורת נלסון תליון.

עיצוב פנים בסגנון יפני | בית בסגנון יפני מסורתי