גלול מטה

עיצוב פנים בדירה ברמת חן

פורטפוליו / רמת גן

שיחת ייעוץ ללא התחייבות!

052-6491497

עיצוב פנים בדירה ברמת חן

שיפוץ כללי בדירה

עיצוב דירה 100 מטר

שיפוץ כללי בדירה בבניין שעבר תמ"א 38. דירת ארבעה חדרים (כולל הממ"ד שנוסף לדירה כחלק מהתמ"א) בקומה השלישית של הבניין. הבניין עצמו משנות השישים. הדירה עברה שיפוץ קוסמטי פעם אחת בכל השנים הללו, ולכן היה צורך בשיפוץ מאסיבי של כל הדירה על-מנת לממש את הפוטנציאל שלה. הדירה עורפית ופונה לשדירת עצים.

עיצוב דירה 100 מטר | עיצוב פנים מודרני כפרי | עיצוב פנים דירה ישנה

בתהליך התמ"א נוספו לדירה חדר הממ"ד וכן גדל החלל הציבורי - סלון ומטבח. כמו כן נוסף עוד מטר בתוך חדר השינה של ההורים. כתוצאה מהתמ"א, הדירה הפכה לתלאים על תלאים של חדרים, ריצוף ישן נפגש עם ריצוף חדש, ויטרינה ישנה באמצע הסלון (בין החלק הישן לחדש), קיר מיותר בתוך חדר ההורים, אסלה והאמבטיה ישנות ומטבח ישן.

מכיוון שהבניין ישן, הכילה הדירה במקור סלון, שני חדרי שינה (חדר הורים וחדר ילד קטן יותר), חדר שירותים קטן עם אסלה בלבד, חדר אמבטיה עם אמבטיה וכיור בלבד, מטבח ומרפסת כביסה.

הרעיון המרכזי היה לחדש את הדירה מבחינת המראה והפונקציות המוצעות בה, והתאמתם לצרכי משפחה מודרנית בת ארבע עד חמש נפשות, תוך התחשבות ברצונות בעלת הדירה. הדירה יועדה להשכרה.

עיצוב דירה 100 מטר | עיצוב פנים מודרני כפרי | עיצוב פנים דירה ישנה

מכיוון שהדירה לא שופצה בצורה רצינית מאז בניית הבניין, היה צורך בהחלפת כל צנרת האינסטלציה וכן כל תשתית החשמל והגז בדירה. דבר נוסף היה הריצוף – הדירה הייתה מרוצפת באריחי טרצו של פעם בגודל של 20/20, ובחלק החדש ריצפו באריחי גרניט פורצלן בגודל של 60/60 ס"מ בגוון שונה לחלוטין. בנוסף נשארה עומדת הויטרינה הישנה שהפרידה בין הסלון למרפסת הדירה הישנה – שהוגדלה עקב התמ"א. בגלל כל הסיבות הנ"ל הוחלט להרים את כל ריצוף הטרצו הישן ולרצף את יתר הדירה עם אותו אריח גרניט פורצלן.

בכניסה לדירה קיים קיר ארוך המפריד בין המטבח לסלון. כיוון שבעלת הדירה ביקשה להשאיר את הקיר הנ"ל, שברתי את הקיר משני צדדיו – צד אחד הגדיל את הכניסה לדירה והפך את הכניסה לנעימה יותר. הצד השני הגדיל את פינת האוכל. כמו כן העברתי את המטבח לצד השני של קיר זה, ובכך ניצלתי את האזור שמאחורי דלת הכניסה לדירה עבור ארון שירות למכונת הכביסה - שילבתי את מכונת הכביסה בנגרות המטבח.

כדי להתאים את הדירה לצרכי משפחה מודרנית, החלטתי לבטל את חדר השירותים הקטן ואת חדר האמבטיה ובמקומם תכננתי שני חדרי רחצה. חדר רחצה כללי עם כיור גדול, אסלה ומקלחון וחדר רחצה ליחידת ההורים עם כיור אסלה ומקלחון.

עבור חדרי הרחצה בחרתי אריחים מאותה סדרה של גרניט פורצלן שרוצף בדירה, רק בגודל של 30/60 ס"מ ואריחי דקור תואמים. אריחים אלה מקנים לחדרי הרחצה מראה מודרני ונעים. במקום האמבטיה הישנה שילבתי מקלחונים עם מוט מקלחת מפנק.

כמו כן הוחלפה כל תשתית החשמל בדירה עם הכנות לטלויזיה ואינטרנט בכל חדר. בנוסף הותקן מזגן מיני מרכזי המשרת את כל הדירה.